A tavalyi évhez hasonlóan idén is az ország nyugati részén került megrendezésre a maratoni országos bajnokság, ahol ezúttal is két érmet szerezett a DVTK kajak-kenu szakosztálya. Búza Dávid a C1 férfi kölyök 10 km-es versenyében állt rajthoz, és zárt kiváló versenyzéssel az előkelő második helyen 48:44.470 időeredménnyel. A piros-fehérek második érmét szintén kenu egyesben szerezte Balázs Bálint Kristóf, aki az U14-esek szintén 10 kilométeres számában állhatott fel a dobogó alsó fokára, 18 mp-el megelőzve a negyediket. A diósgyőriek MK2 női gyermek kettese is a harmadik helyen zárt Palánkai Vásti Hanna és Szántai Réka révén, ám könnyebb hajó miatt kizárták őket, így nem jött össze az újabb DVTK-s érem. A C1 férfi serdülő U16 15 km-es döntőjében Tósa Máté az ötödik lett, míg Ritl Csenge és Sipos Dávid Lajos is az első tízben zárt.