Összefoglaló 2020. január 29., szerda

DVTK Jegesmedvék - HK Dukla Trenčín 2-3

A Tipsport Liga 45. fordulójában a DVTK Jegesmedvék hazai pályán fogadta a HK Dukla Trenčín csapatát. A mérkőzésen kétgólos előnyre tett szert a vendég együttes, amit Galanisz és Beauvillier góljaival sikerült ledolgozni. Szűk 10 perccel a rendes játékidő vége előtt Paukovcek ismét vezetéshez juttatta csapatát, erre a gólra pedig már nem érkezett válasz.

A szerdai meccsre visszatér a csapatba Miskolczi Márk, aki felépült sérüléséből, valamint a próbajátékra érkező Radim Valchar is szerephez jut a második csatársorban. Vas, Részegh, Vojtkó, Rodman és Lövei továbbra sem volt bevethető állapotban. A találkozót Glen Hanlon csapata kezdte aktívabban, az első cserékben máris nyomás alá került a trencséni kapu. Másfél perc után Svek nevéhez jegyezhettük az első kiállítást, az emberelőny alatt pedig Beach és Dudás veszélyeztetett. Nem sokkal később Bokros gáncsolta el Miskolczi, újabb két perc előny következett, amivel ismét nem sikerült élni. Egyenlő létszámban maradt a miskolci mezőnyfölény, folyamatosan érkeztek a lövések Tomek kapujára. A 14. percben egy cserén belül három nagy helyzet is kimaradt, köztük egy kettő az egy elleni akcióval. A kihagyott helyzetek megbosszultál magukat, az első lehetőségét gólra váltotta a vendég csapat. Egy létszámfölőnyes kontra végén Bartovic passzolt Sojcikhoz, aki Rajna kapujába lőtt (0-1). A harmadból hátralévő bő három percbe még egy kihagyott kettő az egy elleni helyzet fért bele hazai oldalról.

A második harmadban sem változott sokat a játék képe, a korong a vendég harmadban tartózkodott többet. A 24. percben Tousignant volt szabálytalan egy korongbedobás után, az első emberelőnyével pedig éni tudott Jan Pardavy együttese Alderson révén (0-2). Ezt követően mindkét oldalon sorra jöttek a kiállítások, hazai oldalról Harrison és Gőz, vendég oldalról pedig Kajinek és Brodeur ült ki a büntetőpadra. Utóbbi kettő kiállítás öt a három elleni játékhelyzetet hozott. Glen Hanlon időt kért, de a kettős előny nem tartott sokáig, mert Magosi is kétperces büntetést kapott. A hazai 82-es mindössze hét másodperce tartózkodott újra a jégen, amikor megszületett a szépítő találat. Galanisz lépett ki egy koronggal, a kettő az egy elleni akció során ő pedig helyesen a lövést választotta (1-2). Bő két perccel később Bartovic ütője találta el Beach arcát, a kanadai csatár pedig vérző sérülést szenvedett, így 2+2 perc volt az ítélet.

A négy perces emberelőny áthúzódott a harmadik harmadra, aminek a 35. másodpercében Beauvillier egyenlített (2-2). Ezt követően mindkét csapat elszántan támadott a vezető találatért, Tomek és Rajna is bemutatott egy-egy bravúrt a következő cserékben. A 45. percben egy újabb kihasználatlan miskolci emberelőny következett, majd Nick Ross is a kiállítás sorsára jutott. Az ő büntetése éppen letelt, de a védelem még rendezetlen volt és Stach lövésébe Paukovcek úgy ért bele, hogy a korong közelről a felső sarokba vágódott (2-3). A hajrában nagy lehetőség nyílt az egyenlítésre Bezúch kiállításánál, Rajna helyett is mezőnyjátékos érkezett, de a helyzetek ellenére gól nem született, így a vendégek mindhárom bajnoki pontot magukkal vitték.

Tipsport Liga

45.forduló

2020. január 29. 18:30

DVTK Jegesmedvék - HK Dukla Trenčín 2-3 (0-1, 1-1, 1-1)

Miskolci Jégcsarnok, 910 néző, játékvezetők: Miroslav Stefik, Milan Novak, Lukas Beniac, Martin Smrek

DVTK Jegesmedvék: Rajna (Adorján) - Ross, Dudás, Beauvillier, Galanisz, Magosi - Láda, Vandane, Valchar, Tousignant, Beach - Szirányi, Gőz, Harrison, Miskolczi, Ritó - Kiss D., Farkas, Kiss P. ​​​​​​, Vezetőedző: Glen Hanlon

HK Dukla Trenčín:  Tomek (Valent) - Brodeur, Sládok, Svec, McCormack, Valach, Sádecky, Mikyska, Stach, Rajnoha, Bartovic, Alderson, Kajinek, Hecl, Bokros, Hilinka, Dzugan, Ferényi, Paukovcek, Bezúch, Sojcik, Vezetőedző: Jan Pardavy

Kiállítás percek 18-20
Buli elhozatal 31/62 (50.00 %) : 31/62 (50.00 %)

Glen Hanlon: A Trencin egy jó ellenfél volt, mert mi próbálunk úgy játszani, ahogy ők teszik. Gyorsak, támadnak, izgalmasan játszanak. Ez pedig arra késztetett minket, hogy mi is igy játsszunk. Néhány változást eszközöltünk, beletelhet pár meccsbe amig a játékosoknak ezt megszokják. Elégedett voltam az egyenlő létszámban tett erőfeszítéseink miatt. Egyetértek a kollégámmal, jól védekeztek emberhátrányban. Az emberelőnyünknek kéne lenni az egyik erősségünknek, volt esélyünk öt a háromra is támadni, de nem használtuk ki a helyzeteket. A meccs végén is megvoltak a lehetőségeink a pontszerzésre. Remélem a Trencin szurkolói értékelik, hogy milyen csapatuk van, biztos teltházas meccseket fognak játszani a rájátszásban. Nagyon gyors csapatuk van.