Összefoglaló 2023. november 18., szombat

DVSC - DVTK 4-2 (2-1)

A válogatottak mérkőzései miatt szünetelnek az OTP Bank Liga küzdelmei. Ezt kihasználva felkészülési meccset játszott a DVTK Debrecenben. A találkozón pályára lépett két vendégjátékos, egy középső védő és egy támadó, akiknek a nevét nem hozzuk nyilvánosságra.

Debreceni VSC - Diósgyőri VTK 4-2 (2-1)

Debrecen-Pallag, DLA Edzőközpont, zárt kapuk mögött. Játékvezető: TAKÁCS Tamás (PUNYI Gyula, MÁRKUS Péter).
DVSC: MARKO MILOŠEVIĆ - BARANYAI Nimród, Meldin DDREŠKOVIĆ, Dušan LAGATOR, Christian MANRIQUE - TUBOLY Máté, VARGA József - João OLIVEIRA, DZSUDZSÁK Balázs, Brandon DOMINGUES - BÁRÁNY Donát. Vezetőedző: Srđan BLAGOJEVIĆ.
DVTK: Artem ODYNTSOV - SZATMÁRI Csaba, Bozhidar CHORBADZHIYSKI, VENDÉGJÁTÉKOS 1, Bitok STEPHEN - Francisco FEUILLASSIER, Alexander VALLEJO, Rudi POŽEG VANCAŠ - JUREK Gábor, Bright EDOMWONYI, Elton ACOLATSE. Vezetőedző: KUZNYECOV Szergej.

Csere: Elton ACOLATSE helyett Jérémie OBOUNET, Rudi POŽEG VANCAŠ helyett Pernambuco, Bozhidar CHORBADZHIYSKI helyett GERA Dániel és BRIGHT Edomwonyi helyett VENDÉGJÁTÉKOS 2 a 60., Bitok STEPHEN helyett CSIRMAZ István a 65. percben.
A hazaiaknál a szünetben beállt: Oleksandr ROMANCHUK, Alexander MOJŽIŠ , HORNYÁK Csaba, BÉVÁRDI Zsombor, VAJDA Botond, BÓDI Ádám, SZÉCSI Márk.
Sárga lap: Dušan LAGATOR és Bright EDOMWONYI a 34., SZÉCSI Márk a 68. percben.
Gólszerző: Rudi POŽEG VANCAŠ (0-1, 11-esből) a 19., BARANYAI Nimród (1-1) a 25., BÁRÁNY Donát (2-1) a 38., VAJDA Botond (3-1) a 76., BÉVÁRDI Zsombor (4-1) a 86., BOKROS Szilárd (4-2) a 88. percben.

25. perc: 11-es a DVTK javára Acolatse buktatásáért. Rudi Požeg Vancaš állt a labda mögé, és az elvetődő kapus helyére, középre gurított, 0-1

25. perc: Baranyai Nimród kapott jó kiugratást a jobb oldalon, tolt egyet rajt, majd a hosszú alsó sarokba gurított, 1-1

38. perc:  Bárány Donát csapott le egy rosszul hátraadott labdára, és kilőtte jobbról a hosszú alsó sarkot, 2-1

76. perc: Hazai szabadrúgás az alapvonaltól 17 méterre, jobbra. Vajda Botond állt a labda mögé, és a rövid felső sarokba tekert, 3-1

86. perc: Hazai szöglet jobbról, a labda átszátt a hosszú oldalra, ahol Bévárdi Zsombor mellel maga elé tette, majd nagy gólt lőtt a kapu hosszú oldalába, 4-1

88. perc: Diósgyőri szöglet után a kipattanó labdát a támadó vendégjátékosunk okosan a kapufa mellé tekerte 17 méterről, Milošević bravúrral védett, a kipattanót Bokros Szilárd lőtte közelről a léc alá, 4-2

Kuznyecov Szergej: - Az első félidőben minőségi játékot mutatott be a csapat, azonban elkövettünk néhány hibát, amit a jövőben el kell kerülni, amennyiben sikeresek akarunk lenni. A második félidőben inkább vegyes volt a kép, illetve ekkor már pályára lépett mind a két vendégjátékos. Jó információkat szolgáltatott róluk ez a meccs, amit alaposan ki fogunk elemezni. Most szusszanunk egyet, hétfőtől pedig minden erőnkkel a Paks elleni találkozóra készülünk.