Összefoglaló 2024. január 20., szombat

Whitecaps - DVTK 1-0 (0-0)

Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a DVTK a téli edzőtáborban. Az MLS-ben szereplő Vancouver Whitecaps ellen az első játékrészben hiába alakított ki a DVTK több gólhelyzetet, nem sikerült betalálni. A 63. percre lehozta a teljes kezdőt Kuznyecov Szergej, és szinte azonnal megszerezte a vezetést az ellenfél. A folytatásban mindkét csapat próbálkozott, de több gól nem esett.

Vancouver Whitecaps FC - Diósgyőri VTK 1-0 (0-0)

Marbella Football Center, 30 néző. Játékvezető: Rafael Soler Romero (Juan Miguel Alba Jiménez, Ángel Franco González) - mind spanyol.
VWFC 1. félidő: Yohei TAKAOKA - Mathías LABORDA, Ranko VESELINOVIĆ, Tristan BLACKMON - Sebastian BERHALTER,  Andrés CUBAS, Alessandro SCHÖPF, Ryan RAPOSO - Levonte JOHNSON, Damir KREILACH, Ryan GAULD. Vezetőedző: Vanni SARTINI.
VWFC 2. félidő: Isaac  BOEHMER - Javain BROWN (Dembo SAIDYKHAN, 69.), Buster  SJÖBERG (Joshue  NDAKALA, 78.), Belal HALBOUNI - Eliot GOLDTHORP, Jeevan  BADWAL, Jean-Claude NGANDO, Darko LLIC - Nicolas CHATEAU (Malek MEHRI, 69.), Lowell  WRIGHT, Jay HERDMAN. Vezetőedző: Vanni SARTINI.
DVTK: Artem ODYNTSOV - GERA Dániel, SZATMÁRI Csaba (Ondřej BAČO, 46.), Marco LUND, Bitok STEPHEN - HOLDAMPF Gergő, Alexander VALLEJO, BÉNYEI Ágoston - JUREK Gábor, Argyris KAMPETSIS, Rudi POŽEG VANCAŠ. Vezetőedző: KUZNYECOV Szergej. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
DVTK (a 60. perctől): TÓTH Balázs - CSIRMAZ István, FARKAS Dániel, Ondřej BAČO, BOKROS Szilárd - SZAMOSI Ádám, DEMETER Milán (KUZNYECOV Daniel, 89.), Doru Popadiuc - PERNAMBUCO, Bright EDOMWONYI, Elton ACOLATSE.

Sárga lap: Mathias LABORDA a 25., Marco LUND és Darko LLIC a 63. percben.
Gólszerző: Nicolas CHATEAU (1-0) a 65. percben.

Kulcspillanat

65. perc: Alig állt be Tóth Balázs, egy közeli lövés után máris bravúrt kellett bemutatni, azonban az oldalra ütött labdára érkezett Nicolas Chateau, aki jobbról a kapuba lőtt, 1-0